Udržujte se v kondici i během Vánoc

17

Vánoce jsou za dveřmi a spoustu z nás trápí myšlenka, jak zvládnou vánoční shon a přitom se věnovat i svému zdraví a skvělé kondici. Někteří navíc mají problém, že během Vánoc naberou nějaké to kilo nahoru. I tomu ale lze zabránit, pokud budete dodržovat několik základních pravidel, která vám přinášíme v našem dnešním článku.

Vánoční cukroví

Příčinou nabírání tuků přes vánoční období jsou pochopitelně z velké části všechny sladkosti, které se během tohoto období dostanou na váš stůl. Nikdo však neříká, že byste se vánočního cukroví měli vzdát úplně, stačí je jíst s rozumem. Pokud pečete sami doma a nekupujete si cukroví v obchodech, máte tu výhodu, že můžete připravit takové sladkosti, které budou obsahovat méně cukru a tuku. Sami si rozhodnete o tom, jaké složení vaše vánoční cukroví bude mít. I tak byste ale měli hlídat množství, které zkonzumujete. Skvěle funguje myšlenka na to, že každý vanilkový rohlíček, který sníte, pro vás po Vánocích bude znamenat o to větší dřinu v posilovně. Myslete na to vždy, když dostane chuť na sladké. Tu můžete zahnat například sušeným ovocem, které k Vánocům také neodmyslitelně patří stejně jako cukroví.

Hýbejte se

Vánoce jsou pro mnohé známkou neustálého shonu, kdy se nic nestíhá. Člověk má pocit, že se nemůže ani na chvilku zastavit a vydechnout, ale i to je v podstatě známkou toho, že jste v pohybu. Běhání po nákupech a obstarávání dárků však nesmí být jediným pohybem, kterému se budete během Vánoc věnovat. Vyrazte s rodinou na dlouhou vánoční procházku zasněženou krajinou nebo rovnou navštivte hory. Tam se vám otevře spousta možností sportovního vyžití, z nichž si jistě vyberete i vy. Ani přes Vánoce však nebývají zavřené posilovny a fitness centra, takže pokud je venku nepřející počasí, můžete opět vyrazit právě tam. Velké návštěvnosti se během zimy těší také plavecké bazény a wellness centra. Tam můžete svému tělu dopřát regeneraci a skvěle je tak připravit na novou sezonu. Jak sami vidíte, způsobů, jak se během Vánoc udržovat v pohybu a dělat něco prospěšného pro své tělo, je mnoho. Je tedy na vás, pro jaký způsob aktivního trávení volného času se rozhodnete.

Nezapomínejte na svoji imunitu

Obzvlášť v chladných dnech dostává naše imunita značně zabrat, a proto byste ani během vánoc neměli zapomínat na doplňování vitamínu C, ten najdete například v citrusových plodech, šípkovém čaji nebo v podobě tablet. Zapojte do svého jídelníčku co nejvíce ovoce a zeleniny, které vám doplní potřebné vitamíny a minerály, které jsou nezbytné jak pro vaši imunitu, tak pro správnou funkčnost vašeho těla. Prožít Vánoce bez stresu a myšlenek na nadbytečná kila, která za tu dobu nashromáždíte, je ten nejlepší způsob, jak si je užít naplno.