Funkční trénink jako řešení pro každého

2

Rádi byste začali pravidelně navštěvovat fitness centrum, ale nejste si jisti, které druh cvičení pro vás bude tím pravým? Pak byste měli vyzkoušet takzvaný funkční trénink, který je mezi profesionálními sportovci i amatéry velmi oblíbený. Obě tyto skupiny tak mohou cvičit spolu, aniž by byly nějak porovnávány jejich síly. To je totiž hlavní výhoda funkčního tréninku – je sestavený každému jednotlivci zcela na míru.

Proč byste měli vyzkoušet funkční trénink

Charakterizovat funkční trénink v několika větách je velmi komplikované. Důvodem je pestré složení samotného tréninku. Ten totiž nabízí velmi pestrou nabídku cviků, posilovacích a cvičebních pomůcek, metod a vlastně všeho, co pro vás ve cvičení hraje důležitou roli. Jeho základní myšlenkou je to, aby každý jednotlivec cvičit tak, jak je v jeho silách. Vrcholový sportovec pochopitelně vyžaduje odlišný trénink, než osmnáctiletý chlapec, který se sportem teprve začíná. Funkční trénink má za úkol kompletně procvičit celé tělo. Jedná se tak o maximálně efektivní cvičení, které procvičí každý váš sval. To je důvod, proč byste jej měli alespoň vyzkoušet. Skvělý bude také pro ty z vás, které trápí bolesti zad. Při tréninku je totiž věnována zvláštní pozornost stabilizačnímu systému páteře, který je velmi důležitý pro správnou funkci pohybového aparátu.

Pro koho je funkční trénink určen

Tento netradiční způsob tréninku je určen pro každého, kdo se nezaměřuje na konkrétní partie svého těla, ale rád by zapojil maximum svalů. Cvičení je tak určené všem, kteří chtějí něco udělat pro své tělo a nevědí, čím začít. Pomocí funkčního tréninku získáte velmi specifický cvičební systém. Ten si zamilujete zejména v případě, že vám nevyhovují různé stereotypní styly cvičení, kdy se nepoužívá kombinace několika technik a cvičebních pomůcek. Vždy je funkční trénink sestaven tak, aby jej zvládl každý a aby po jeho skončení odcházel s dobrým pocitem, že pro sebe něco udělal. Nezáleží na tom, jak vysportovaný člověk jste nebo kolika kilogramové závaží zvednete. Funkčního tréninku se může zúčastnit skutečně každý.

Co se na funkčním tréninku naučíte

Kromě toho, že si důkladně procvičíte většinu svalů svého těla, dostane se díky funkčnímu tréninku rychle do kondice. Naučíte se během něj správné techniky dýchaní, které jsou pro správně prováděné cviky velmi důležité. Během funkčního tréninku zapojujete tělo nejen fyzicky, ale i psychicky, čímž posílíte i svůj nervový systém. Nezáleží ani na tom, jestli je vám patnáct nebo padesát. Funkční trénink si užijete v každém věku. Navíc se díky němu naučíte správně držet tělo a posílíte si svůj kardiovaskulární systém. A v neposlední řadě díky funkčnímu tréninku snadno shodíte přebytečné kilogramy.